Insurance English

Nachádzate sa tu

Poisťovníctvo je oblasť so špecifickou slovnou zásobou nielen v angličtine ale aj v našom rodnom jazyku. „Na mieru ušitý“ celodenný kurz anglického jazyka je zameraný na problematiku poisťovníctva a poisťovníckej terminológie.

Na workshope sa zábavnou, interaktívnou formou nielen dozviete, ktoré pojmy sú v zahraničí zaužívané, ale aj si intenzívne „precvičíte“ svoju angličtinu v odbornej komunikácii počas 4-hodinového workshopu Insurance English.

Pre koho je workshop určený:

 • Pracovníkom v poisťovníctve
 • Poisťovacím agentom a brokerom

Workshopy a teambuildingy v angličtine vedie úradná prekladateľka a tlmočníčka Mgr. Silvia Holéczyová s 12-ročnou praxou pri realizovaní workshopov v angličtine, ktorú pri niektorých komunikačných aktivitách dopĺňa skúsený native speaker.

 


Na workshope sa naučíme tieto veci:

 • spoznáme jednotlivé anglické pojmy a zaužívané slovné spojenia v poisťovníctve
 • do detailov si prejdeme jednotlivé typy poistenia v angličtine 
 • budeme analyzovať prípadové štúdie a praktické ukážky 
 • skupinové a individuálne aktivity, riešenie projektov a aplikovanie na podmienky v konkrétnej poisťovni

 

K dispozícii sú nasledujúce moduly: 

 

Insurance English I.

Úvod do poisťovníckej angličtiny, slovná zásoba a jej praktické využitie, kto je kto v poisťovníctve, typy poistení.

 • rozsah workshopu: 4x45 minút
 • počet účastníkov: 6-10
 • cena workshopu: 50 eur na osobu

 

Insurance English II.

Životné a neživotné poistenie do hĺbky, poistné zmluvy a poistné podmienky.

 • rozsah workshopu: 4x45 minút
 • počet účastníkov: 6-10 
 • cena workshopu: 50 eur na osobu

 

Insurance English III.

Poisťovnícka angličtina pre aktuárov.

 • rozsah workshopu: 4x45 minút
 • počet účastníkov: 6-10 
 • cena workshopu: 50 eur na osobu

 

Benefity služby

Služba s veľkou pridanou hodnotou
Komunikácia v angličtine
Pripravené na mieru pre zákazníka
Individuálne spracované reporty

Povedali o nás

So spoločnosťou Your Choice spolupracujeme už šiesty rok v oblasti jazykového vzdelávania a odborných prekladov. Oceňujeme veľmi profesionálny, a zároveň priateľský prístup lektorov, ktorí sa snažia vždy splniť naše očakávania a rýchle a kvalitné preklady častokrát realizované naozaj aj zo dňa na deň. Napriek tomu, že by som nás hodnotila ako náročného klienta, vždy sme sa stretli aj v neštandardných situáciách s veľmi ústretovým prístupom vedenia spoločnosti. V spolupráci s Your Choice budeme určite pokračovať aj v budúcnosti.
Insurance English som v práci využívala aj pred kurzom, prínos pre mňa spočíval hlavne v oboznámení sa s výrazmi, ktoré používajú iné oddelenia v rámci našej poisťovne. Školiteľka, aj keď neprišla z prostredia poisťovne, ukázala veľký prehľad a aj vďaka jej otvorenému a prijemnému vystupovaniu považujem tento kurz za dobre využitý deň.
Aj keď ovládam angličtinu na dobrej úrovni, počas prace v poisťovni som neraz prišla do kontaktu s odbornými výrazmi z poisťovníctva, o ktorých som len tápala, ako ich preložím. Keď nemáte poruke špecializovaný slovník, väčšinu ste stratení a váš preklad neraz pobaví okolie. Kurz insurance english nás vybavil slušnými základmi poisťovníckej terminológie a mala som možnosť prekonzultovať aj konkrétne výrazy či slovne spojenia, pri ktorých som si dovtedy nebola istá.
Účasťou na tomto tréningu som si výrazne zlepšil komunikačne zručnosti a rozšíril slovnú zásobu v odbornej angličtine, keďže som v každodennom písomnom a často aj v ústnom kontakte so zahraničnými kolegami, a rozšíril som si obzory pri samostatnej orientácii v poisťovníckej problematike. Pútava forma založená na zaujímavom príbehu jednej poistnej udalosti pobaví aj poučí a bola zdrojom pre podnetnú diskusiu, ktorá sa dotýka mojej prace aj prace kolegov a je impulzom pri riešení každodenných problémov, ako aj náročnejších projektov.
Spoločnosť Your Choice je naším dlhodobým partnerom nielen pri štandardných jazykových kurzoch (odborná alebo všeobecná angličtina), ale úspešne spolupracujeme aj pri špecializovaných, na mieru šitých kurzoch – ako je Insurance English, Prezentačné zručnosti ako aj Vyjednávanie v anglickom jazyku. Spätná väzba z týchto školení je vždy veľmi pozitívna a účastníci nadmieru spokojní. Zároveň sa na nich môžeme spoľahnúť aj pri tlmočení a prekladoch v odbornej terminológií, či už je to oblasť poisťovníctva, controllingu a auditu, právna problematika a iné.

Využili služby

Mám záujem o túto službu

Ak máte záujem o workshop Insurance English, nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám ohľadom možnosti prihlásenia sa.